Handicapovaným a lidem s kočárky se včera otevřel nový bezbariérový vstup do stanice Roztyly na lince metra C. Investice vyšla na 15 milionů korun. Metro má bezbariérové vstupy ve 41 z celkových 61 stanic. Dopravní podnik chce výstavbu výtahů v metru dokončit do roku 2025, uvedl při slavnostním otevření ředitel podniku Jaroslav Ďuriš.

Naposledy se lidem s handicapem v říjnu otevřel výtah ve stanici metra B Anděl. Od léta je bez bariér také stanice I.P.Pavlova na lince C. Dopravní podnik už několik měsíců na Václavském náměstí buduje výtahy do přestupní stanice Můstek. Příští rok by měla začít stavba ve stanicích metra B Karlovo náměstí a Palmovka.

„Jde o zcela zásadní projekt, který handicapovaným, ale i rodičům s kočárky, umožňuje pohyb po městě. Osobně jej považuji za absolutní prioritu a budu všemi silami prosazovat, abychom v tempu nepolevili a co nejrychleji učinili veřejnou dopravu v Praze skutečně bezbariérovou,“ řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Město loni ještě za bývalého vedení schválilo koncepci bezbariérové Prahy. Počítá s výstavbou bezbariérových zastávek, nových výtahů ve stanicích metra i nákupem nízkopodlažních vozů. Podle koncepce by měly být v roce 2017 nové výtahy například na trase A na Staroměstské či na Náměstí Míru. O rok později by měla přijít na řadu stanice Jiřího z Poděbrad, v roce 2019 Flora a do roku 2025 Dejvická a Hradčanská.

Autoři: ČTK, Metro.cz

Zdroj: http://praha.idnes.cz/dalsi-bezbarierovy-vstup-na-lince-c-vytah-postavili-za-ctyri-mesice-113-/metro.aspx?c=A151212_000325_co-se-deje_lupo

11. prosince handicapovaným a lidem s kočárky otevřel nový bezbariérový vstup do stanice Roztyly na lince metra C.

11. prosince handicapovaným a lidem s kočárky otevřel nový bezbariérový vstup do stanice Roztyly na lince metra C.

Foto: foto: ČTK, http://praha.idnes.cz/dalsi-bezbarierovy-vstup-na-lince-c-vytah-postavili-za-ctyri-mesice-113-/metro.aspx?c=A151212_000325_co-se-deje_lupo