Podpořte nás

Mapa bariér

Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

  • jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Více na www.mapabarier.cz.

Zdroj: www.seznamzpravy.cz, 10. 8. 2020

Dopravní podnik Ostrava se stane prvním městským dopravcem v Česku využívajícím dvoupodlažní autobusy na běžné lince.

„Doubledeckery do plného provozu nasadíme na podzim. Budou jezdit o prázdninách, víkendech a českých i polských státních svátcích na lince mezi zoo a Dolní oblastí Vítkovice. Pro všední dny je budeme nasazovat i na jiných linkách nebo budou k dispozici i pro objednávkovou dopravu,“ uvedl ředitel dopravního podniku Daniel Morys.

Doubledeckery, tedy dvoupatrové autobusy známé především z Londýna, mají pohon na CNG. Vozy značky Scania jsou čtyři metry vysoké, mají klimatizované spodní podlaží, disponují mechanickou plošinou pro invalidní vozík a s wifi připojením v obou podlažích. Nasazovat je bude dopravní podnik na lince číslo 88 mezi zoo a Dolní oblastí Vítkovice. „Autobusy jsou jedinečné a navržené zcela podle ostravských požadavků,“ dodal Morys. Za každý autobus zaplatí dopravce necelých 14,5 milionu korun.

Doubledeckery nyní čekají v paskovském závodě Scania dokončovací práce – jde především o instalaci palubních, odbavovacích a kamerových systémů a homologační proces. V ostrém provozu se měly objevit již 1. července. Kvůli pandemii koronaviru však čelila španělská pobočka společnosti Scania odstávce provozu.

Autor: Jan Stránský

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ostrava-jako-prvni-v-cesku-nasadi-do-mhd-dvoupatrove-autobusy-115408

 

Autobusy stály 28,6 milionu korun. Na výšku mají čtyři metry a na délku 12,3 metru. K sezení je v nich k dispozici 68 míst, 13 v dolním podlaží a 55 v horním podlaží.


Foto: Autobusy stály 28,6 milionu korun. Na výšku mají čtyři metry a na délku 12,3 metru. K sezení je v nich k dispozici 68 míst, 13 v dolním podlaží a 55 v horním podlaží. | Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ostrava-jako-prvni-v-cesku-nasadi-do-mhd-dvoupatrove-autobusy-115408

Neposedíme z. s. | Kpt. Stránského 996/2, 19800 Praha 14 | IČ: 22856544 | tel.: +420 603 491 727