Podpořte nás

Mapa bariér

Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

  • jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Více na www.mapabarier.cz.

Dopravní podnik Praha od léta roku 2019 instaluje nájezdové rampy umožňující bezpečný a pohodlný nájezd vozíčkáře do vagónu metra. Nájezdová rampa překlenuje mezeru mezi nástupištěm a vagónem metra a zároveň i výškový rozdíl, který na linkách B a A může činit až 16 cm.

Požádali jsme Dopravní podnik, aby jejich seznam zveřejnil na svých stránkách a seznam průběžně aktualizoval. Vyšel nám vstříc, tady je odkaz https://www.dpp.cz/cestovani/bezbarierove-cestovani/metro.

 

Stav k 4. listopadu 2020:

Díky instalovaným rampám minimalizujeme rozdíl mezi výškou nástupiště a podlahou vozidla, cestující se tak snadno dostanou do/z vagónu metra. Rampy montujeme na základě priorit stanovených Pražskou organizací vozíčkářů postupně pouze do stanic metra na trase A a B, vždy na místě zastavení prvního vagonu soupravy. Na trase C soupravy metra výškový rozdíl mezi podlahou vozidla a nástupištěm po zastavení automaticky vyrovnávají. Aktuálně jsou nástupní rampou vybaveny tyto stanice:

Trasa A: Strašnická, Můstek, Bořislavka, Nádraží Veleslavín.
Trasa B: Zličín, Stodůlky, Hůrka, Smíchovské nádraží, Anděl, Národní třída, Můstek, Florenc, Palmovka, Vysočanská, Hloubětín, Rajská zahrada a Černý most.

 

 Nájezdová rampa pro vjezd do vagónu metra

Neposedíme z. s. | Kpt. Stránského 996/2, 19800 Praha 14 | IČ: 22856544 | tel.: +420 603 491 727