Betlémská kapleBetlémská kaple

Praha 1 – Staré Město

Betlémská kaple je částečně bezbariérovou památkou. Před kaplí je řadou obrubníků vyznačen rozsah středověkého hřbitova s kostelem sv. Filipa a Jakuba. Základy, dochované pod dlažbou chodníku, nejsou na jeho povrchu vyznačené.

Do kaple se vstupuje bočním vchodem. Zde je nutné překonat vysoký práh. Následující místnost je dlážděná původní gotickou valounovou dlažbou. Při vstupu do pokladny je nutné odstranit provazovou zátarasu oddělující příchozí k pokladně a odcházející na prohlídku.

Samotný prostor Betlémské kaple je v plném rozsahu bezbariérový. Návštěvník nemá možnost nahlédnout do středověké studny. Bariérou jsou dva schody a plošina kolem studny, která neumožňuje umístit sem invalidní vozík. Vozíčkář se nedostane do světničky Jana Husa a dalších místnosti, v nichž slavný reformátor žil. Vchází se do nich totiž úzkými dřevěnými schody. Nedostupné je také lapidárium v suterénu kaple. Návštěvník do něj vstupuje po točitém vřetenovém schodišti (roh domu U Zelené lípy).

Prostor Betlémské kaple je současně aulou Českého vysokého učení technického. V Den uctění památky Mistra Jana Husa se v kapli konají slavnostní shromáždění. Příležitostně jsou v Betlémské kapli také koncerty vážné hudby.

V Betlémské kapli nejsou instalovány toalety.

Parkování je možné na Betlémském náměstí a v přilehlých ulicích na vyhrazených stáních.

Betlémská kaple

Betlémské náměstí čp. 255, 110 00 Praha 1

Tel.: 224 248 595

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.