Ctěnický zámekCtěnický zámek

Praha - Vinoř

Metrem do bezbariérové stanice Vysočanská a poté autobusem 259 (většina autobusů je nízkopodlažní) do stanice Vinořský hřbitov, dále po žluté značce.

Před vstupem do lesa je nutné překonat tři schody bránící vjezdu cyklistům. Další úskalí čeká za lesem u rybníka, kde vjezdu automobilů brání závora a prochází se po jejích stranách, kde šířka nepřesahuje 100 cm. Další úsek je až k Ctěnickému zámku bezbariérový. Autobus 280 ze stanice Vysočanská (část autobusů je nízkopodlažní) zastavuje v zastávce Ctěnice na znamení.

Zpřístupněnou část rozsáhlého areálu v Ctěnicích tvoří Ctěnický zámek, budova kočárovny a zámecký park. Expozice historických cestovních kočárů a saní, umístěná v kočárovně, je zcela bezbariérová. Bezbariérový je rovněž pohyb po čtyřhektarovém parku, původně užitkové zahradě. Posezení a občerstvení nabízí rovněž bezbariérově upravená kavárna.

Samotný zámek a jeho expozice nejsou bezbariérové, ani přízemí. Pokud je vozíčkář s asistencí, která mu pomůže zvládnout 3 + 3 schody do expozicí v přízemí, může dál pokračovat v prohlídce expozic věnovaných dějinám ctěnického areálu a Vinoře. Pokud je vozíčkář vynesen do prvního patra, je další jeho pohyb expozicí památek na vládu posledních příslušníků habsbursko-lotrinské dynastie bezbariérový.

Bezbariérová toaleta je součástí toalet v objektu kočárovny.

Parkování je možné na parkovišti u zámku, kapacita 80 míst.

Zámek Ctěnice

Bohdanečská 1, 190 17 Praha-Vinoř

Tel.: 286 853 385

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.