V sobotu 17. června na letišti v Hradci Králové láká k návštěvě 10. ročník vyhlídkových letů pro zdravotně postižené lidi. Jsou opět zdarma, zájemci však musí organizátorům zaslat potvrzení od lékaře, že jsou schopni letu. Nebo ho musí vzít s sebou a odevzdat v informačním centru na letišti. Formulář sloužící tomuto účelu lze najít na stránkách www.lshk.cz, kde jsou také zveřejněny výstižné videoupoutávky.

„Pro 5 600 postižených osob, mezi nimiž bylo i mnoho vozíčkářů, jsme dokázali zabezpečit vyhlídkové lety především díky technické podpoře české armády a finanční podpoře kraje, magistrátu a sponzorů,“ shrnuje dosavadní ročníky Marta Bergmanová, kontaktní osoba pro návštěvníky a novináře. A informuje, že charitativní akce Open Skies For Handicapped má znovu bohatý doprovodný program: vystoupí hudební kapely, k vidění bude expozice vojenské a letecké techniky či ukázky z činnosti Policie ČR. Přichystána bude i střelnice, vznášedlo či autoškola pro osoby se specifickými potřebami. Vystoupí také ornitologové, letečtí modeláři, psovodi či motocyklový kaskadér.

Pro návštěvníky bude zajištěno parkování, bezbariérové toalety, pití a malé občerstvení. Na místě budou zdravotníci a dobrovolníci, kteří ochotně pomůžou a poradí. Vstup na Open Skies je pro všechny zdarma.

O vyhlídkové lety nad východními Čechami, které začnou v 9 hodin ráno, jistě opět bude velký zájem. „Žádám všechny zájemce, aby mě aspoň krátce informovali, že se chtějí zúčastnit. Stačí napsat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. jméno, druh zdravotního postižení a město či obec. Neslouží to jako závazná přihláška,“ nabádá paní Bergmanová. A dodává, že lety se neuskuteční pouze kvůli nepříznivému počasí nebo jiné nepředvídatelné události.

Autor: (pel)
Zdroj: Abilympijský zpravodaj 2/2017

 

Vyhlídkové lety podesáté zdarma
Foto: www.lshk.cz