DATUM: sobota 31. 5. 2014
ODJEZD: 7:30 hod – PETÝRKOVA (zastávka autobusu H1 vedle OC Chodov)
ODJEZD: 8:30 hod – ČERNÝ MOST (nástupní strana metra, zastávka autobusu H1)
CENA: 990 Kč/osoba, 790 Kč/doprovod (pro držitele ZTP/P)
* cena zahrnuje dopravu bezbariérovým autobusem (max. 8 el. vozíků či osob na vozíku, které si nepřesednou na sedadlo), delegát po dobu výletu
* cena nezahrnuje osobní asistenci, cestovní pojištění, vstupy a stravu
* vstupné na festival je 4 EURO ZTP/P (asistent zdarma), 8 EURO osoba
 
POKYNY A INFORMACE K VÝLETU
* závazné přihlášky přijímáme do 19. 5. 2014
* pokud se nezaplní místa v autobuse, výlet bude zrušen (min. 24 osob)
* můžeme Vám zajistit doprovod
* v den výletu obdržíte desky s mapkou, kontakt na delegáta a slovníček několika užitečných německých frází a slovíček
* předpokládaný příjezd do Drážďan: kolem 10. hod
* účast na představení „Vinnetou“
* předpokládaný odjezd z Drážďan mezi 17:30 a 18:30 hod
* předpokládaný návrat do Prahy kolem 22:30 hod
* na svém mobilním telefonu si předem zajistěte roaming a v případě volání v Rakousku na české telefonní číslo nezapomeňte na předvolbu +420
 
Dne 31. května 2014 (a také 1. 6. 2014) se v Dráždanech, hlavním městě německé spolkové země Sasko, konají každoroční Slavnosti Karla Maye, známého německého spisovatele dobrodružných románů, tvůrce známé postavy apačského náčelníka jménem Vinnetou a jeho věrného druha, bílého zálesáka Old Shatterhanda. Slavnosti se zde konají proto, že kousek odtud, v městečku Radebeul autor dlouhodobě žil a dne 30. března 1912 také zemřel na srdeční mrtvici.

Z tohoto městečka se v průběhu let rozšiřováním drážďanské aglomerace stala regulérní součást velkoměsta a není divu, že se Slavnosti Karla Maye konají právě tam.
Festival má velkou tradici, jedná se o již 23. ročník a každoročně na něm spatříte spoustu indiánů, kovbojů a především country muzikantů. Koná se ve 2 kilometrech dlouhé hustě zalesněné soutěsce a přijíždí sem až 30 000 návštěvníků. Pořádají se zde jezdecké soutěže a to jak profesionálů, tak amatérů. Kromě toho také můžete zavítat do westernového městečka Malá Tombstone či do indiánské vesnice s názvem Distant Land.

V Radebeulu je také k dispozici autorovo muzeum nalézající se stylově ve vile Shatterhand mající otevřeno od úterý do neděle mezi devátou a osmnáctou hodinou. Kromě návštěvy prostor, v nichž žil a tvořil samotný spisovatel a zajímavostí o jeho životě zde naleznete i etnologickou sbírku věnující se způsobu života a kultuře prapůvodních obyvatel Severní Ameriky. Vstupné do muzea činí 6 EUR pro dospělé, 2 EURO pro dítě a přijít do něj můžete nejpozději půl hodiny před zavírací dobou.
 
Pořadatel výletu je cestovní agentura Bezbatour provozovaná Pestrou společností o.p.s. se sídlem: Kučerova 809/11, Praha 9 s provozovnou: Kučerova 809/11, Praha 9, IČ: 28525973.

Zdroj: http://www.vozejkov.cz/Articles/detail/vylet-do-drazdan-s-bezbatour/

Karel May Festival
Foto: Bezbatour