V odpovědi na interpelaci pana náměstka Scheinherra nám pan náměstek Scheinherr doporučil k cestě do města používat autobusovou linku č. 119. Ta však vede z Veleslavína na Letiště Václava Havla. Dne 20. června 2019 jsme požádali e-mailem pana náměstka Scheinherra o upřesnění.

Datum a čas: 20.6.2019, 15.25

Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předmět: Dotaz k odpovědi na interpelaci paní Pecharové

 

Vážený pane náměstku,

v odpovědi na dnešní interpelaci paní Pecharové ohledně zkrácení linky H1 jste doporučil vozíčkářům, aby pro cestu do města z Černého Mostu používali linku 119. Ta linka však jede z Veleslavína na letiště. Pravděpodobně jste se přeřekl - mohl byste nám, prosím, ještě jednou říct, jakou linku jste měl na mysli?

A ještě dovolte dvě poznámky - linka 224 nebyla až během června osazena nízkopodlažními autobusy, tam byly vždy nízkopodlažní autobusy. Ale pouze midibusy, kam se vejde maximálně 1 vozíčkář, někdy ani on ne. A když se odvoláváte na snížení emisí, proč tedy zachováváte tuto neekologickou H1 na druhé půlce trasy?

Předem Vám děkuji za rychlou odpověď, protože už za 8 dnů rušíte linku H1.

S pozdravem

Ing. Roman Folvarský

P.S. Pane náměstku, četl jste můj dopis, který jsem (spolu s dalšími 50 podpisy) Vám předal 4.6.2019? Budete nám odpovídat?

 

Na e-mail odpověděl pan náměstek Scheinherr dne 8. července 2019:

Vážený pane Folvarský,

omlouvám se, myslel jsem linku 109.

Ano, na lince 224 již předtím jezdili nízkopodlažní autobusy, ale nebyly garantovány v jízdním řádu, to jsou až od 10. 6. Rušíme pouze tu část spoje, která je nejméně využívána.

S úctou

Adam Scheinherr