Hlavní město Praha

 

Radní Magistrátu hl. m. Prahy paní Milena Johnová odpovídá na e-mail pana Michala Pragera. Kromě jiného také nabízí lidem z Černého Mostu, pro které zrušení linky H1 znamená sociální izolaci, možnost individuálního řešení přepravy přímo u ní.

Zde je celý text e-mailu z 16. srpna 2019:

 

Vážený pane kolego,

díky za doplnění informací. Zmiňovaný materiál už ke mně doputoval. Musím říct, že chápu zcela, jaké je zrušení linky H1 je pro obyvatele bezbariérového domu komplikací.

 

Spojila jsem se proto s  náměstkem Adamem Scheinherrem, který speciální autobusovou linku řeší. Pan náměstek mě informoval o tom, že se především snažil umožnit obyvatelům Černého mostu zpřístupnit metro a to instalováním rampy řešící výškový rozdíl přechodu mezi nástupištěm a vozem metra. Ujistil mě, že zavedení ramp je naplánováno po celé trase B, což prospěje všem, pro něž byl tento přechod dosud nepřekonatelnou bariérou. Dále je v plánu obnovit dopravu velkými autobusy v návaznosti na vybudování točny nedaleko zastávky Bryksova, aby se tam tyto autobusy mohly otáčet, což by umožnilo zavedení nové linky, pro níž by byla zastávka Bryksova konečná. Také mě informoval o tom, že od jara bude podstatně posílena doprava od dveří ke dveřím.

Umím si představit, že jsou lidé, pro něž jsou přijatá opatření nedostačující, kteří mají vážné potíže s dopravou. A pak tu je také otázka času – na nákup nebo k lékaři je potřeba dojet hned, zatímco část opatření nastane až se zpožděním. Prosím Vás proto, pokud jsou v bezbariérovém domě lidé, pro které zrušení linky H1 znamená sociální izolaci, aby se na mě obrátili. Udělám vše proto, abychom mohli jejich situaci řešit individuálně.

Srdečně zdravím

 

Milena Johnová

radní HMP pro oblast sociální politiky a zdravotnictví

 

Mariánské nám. 2/2, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 236 002 990

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.praha.eu

 

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

 

Je chválihodné, že paní radní Milena Johnová (stranická kolegyně pana náměstka pro dopravu Adama Scheinherra) myslí na lidi, pro které zrušení linky H1 znamená sociální izolaci a nabízí jim individuální řešení. Ale pro ty ostatní, kteří se častěji (nebo pravidelně) potřebují přepravovat (a paní radní si umí představit, že takoví lidé jsou), nenabízí nic. Ani zpětné zavedené linky H1 na Černý Most.