(Zdroj: metro.cz) Příští rok odstartuje modernizace železniční trati mezi stanicí Praha-Hostivař do stanice Praha Hlavní nádraží.

V úterý byl projekt představen obyvatelům Prahy 15, kterým budou vlaky stavět na nových nástupištích.

Cestující, kteří vystupují v železniční stanici Praha-Hostivař, se v následujících letech dočkají na místě zcela nových nástupišť. Ty budou propojeny výtahy s podchody. "Počítáme se zahájením prací v roce 2014," říká mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jan Ptačinský.
Jak se stanice do budoucna promění, se již toto úterý dozví obyvatelé Prahy 10 a 15. Pro ty Správa železniční dopravní cesty připravila speciální prezentaci. Vizualizace, plány a harmonogram si budou moci zájemci prohlédnout v úterý ve 20 hodin ve Švehlově sokolovně v Praze 10.

Oprava stanice je součástí velké projektu modernizace železniční trati mezi stanicí Praha Hlavní nádraží a právě Praha-Hostivař. Mimo již zmíněné stanice se tak nového vzhledu dočká také například stanice Praha-Zahradní Město, Praha-Eden či nádraží Praha-Vršovice.
V rámci rekonstrukce železniční stanice Praha-Hostivař se počítá s novým uspořádáním kolejiště. Na místě tak vznikne prostor pro zcela nové ostrovní nástupiště. V úseku Praha-Hostivař – Praha-Záběhlice je pak navržena územní rezerva pro budoucí eventuální zdvoukolejnění tratě ve směru Praha-Malešice.

Zdroj: www.presbariery.cz z 21.8.2013

nádraží Praha - Hostivař

Foto: www.wikipedia.cz, ŠJů