Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

• jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

V sobotu 20. září se v Praze 4 – Modřanech konal turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci Otto Bock Českého poháru. Turnaj pořádal Sportovní klub vozíčkářů Praha za podpory: Enersys, Otto Bock, Magistrátu hl. m. Prahy, Nadačního fondu Avast, Konta Bariéry, ČSTPS a ASTV.

Ve skupině A startovalo sedmnáct hráčů, téměř celá česká špička. Chyběl pouze René Tauš a Karel Zmrzlý. Úroveň tudíž byla vysoká. Zasloužené vítězství a pohár si tak letos opět odvezl Jiří Suchánek (SKST Liberec) který ve finále porazil Jaroslava Hadravu (TJ Sokol Lhůta) až v pátém setu 12:10. Třetí skončil Honza Mrázek (SKV Praha). Dalším hráčům domácího klubu se příliš nevedlo, Milan Krejčí skončil čtrnáctý a Pavel Fiala až sedmnáctý.

Skupina B, kde také nastoupilo sedmnáct hráčů, byla jako vždy velmi vyrovnaná a o prvních třech místech rozhodoval až poměr setů, který určil vítěze Miloše Tesaře (TJ Invaclub Loštice), jako druhého Jiřího Pevu (SKV Ostrava) a na třetí místo poslal Miloše Kalouska (SKVZR Cheb). Z hráčů SKV Praha dopadl nejlépe Bohumil Kábrt na pátém místě. Stefan Danko skončil jedenáctý a Pavel Urban Byl sedmnáctý.

Ve skupině C bylo letos přihlášeno třináct účastníků. Tuto skupinu suverénně ovládl Vojta Procházka (SPS Bošky Bošovice), který se vrací po dvouleté zdravotní odmlce. Druhý skončil Vratislav Holík, mladý a slibný sportovec (SK Moravia Brno). Třetí místo si zaslouženě odvezl Adam Kožuch (SKV Ostrava). Na našeho mladého Michala Vondráčka tak zbyla nepopulární brambora. Barvy pražského klubu přijel letos hájit poprvé také Bohuslav Hůlka, kterému tři vyhrané zápasy stačily pouze na desáté místo.

Hlavním rozhodčím byl letos pan Rudolf Mastík, který se letos poprvé na pražském turnaji musel vypořádat s výpočetní technikou a jak to tak u nového přístupu bývá, namísto urychlení docházelo ke zpoždění. To bylo samozřejmě způsobeno především tím, že letos přijelo do Prahy rekordních 47 hráčů z celé ČR a muselo se tak hrát ve dvou skupinách, tříkolovým systémem. Všem patří obdiv za předváděné výkony, které letos komplikovala vysoká teplota a vlhkost, jež v Praze panovala.

Těm, kteří se podíleli na organizaci a chodu turnaje, náleží poděkování za ochotu a pomoc.
·      Turnaje se zúčastnilo 47 hráčů ve třech výkonnostních skupinách.
·      Hlavním rozhodčím turnaje byl pan Rudolf Mastík.
·      Obědy dodala firma OázaRest.
·      Administrativní složku turnaje zajišťovala paní Šárka Fialová.
·      O stravu a pohodlí závodníků se starala Romana Krejčí a Michala Suchánková.
·      Technické zabezpečení měl na starosti pan Filip Klimovič a Petr Střešňák.
·      Letošní ročník byl již sedmým, kdy se hrálo o putovní pohár Enersysu.