Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

• jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Poslední prázdninovou sobotu se čtvrtého ročníku mezinárodního běhu We Run Prague 2014 zúčastnilo i 19 neslyšících běžců. Deset tisíc běžců se už od čtrnácti hodin scházelo do areálu Žlutých lázní, kde pro ně byl připraven bohatý sportovní a společenský program, protože We Run Prague není jen o běhu, ale i o kultuře. Letošního ročníku se již tradičně zúčastnila také obecně prospěšná společnost Agentura pro neslyšící (APPN). Díky velkorysosti společnosti Nike si své startovní sety obléklo 19 neslyšících běžců, včetně našich kolegů z Tichých zpráv. Před závodem byla k dispozici běžcům tlumočnice znakového jazyka Michaela Dudková.
Každý slyšící i neslyšící účastník měl na zádech své vlastní motto. Mohli jste tak zahlédnout slečnu, která si „Běží pro hezčí zadek“, nebo se dozvědět, že „I doktoři umí běhat“. Nás ale nejvíce zajímala skupinka běžců s nápisem „Neslyším, přesto běžím!

Úderem 19. hodiny odstartovala desetikilometrový závod spolu s moderátory olympijská vítězka, oštěpařka Bára Špotáková. Oproti loňskému ročníku se cílová páska nacházela na náplavce za Palackého mostem. Na zdolání trati měli běžci 1 hodinu a 40 minut. Nejlepším běžcem se tento rok stal Vít Pavlišta, který trať zvládl v čase 0:29:52, a skončil tak zaslouženě první. Z neslyšících běžců do cíle doběhl první František Kocourek s časem 0:39:23 a umístil se tak na úžasném 146. místě. Mezi ženami závod nejlépe zaběhla Veronika Chladová s časem 00:58:05 a skončila tak v celkovém pořadí běžců na 5 459. místě. Tímto gratulujeme nejen jim, ale všem běžcům, kteří se rozhodli běžet s námi a za nás!

Těšíme se na příští rok a novou spolupráci s teamem společnosti Nike, bez které by nebyla účast společnosti APPN možná. Děkujeme.