Klub českých turistů otevírá ve středu 19. listopadu v 11 hod. novou značenou trasu pro vozíčkáře i další výletníky s omezenou schopností pohybu.
Slavnostní otevření proběhne na okraji Kunratického lesa u křížení ulic U Kunratického lesa a Na Ovčině.

Trasa tvoří okruh, který měří 5 km. Začíná a opět končí u obchodního centra Chodov, kde je bezbariérově přístupná stanice metra linky C. (Pro přepravu cestujících na vozíku, cestujících s kočárky a osob se sníženou pohyblivostí jsou ve stanici Chodov k dispozici dva osobní výtahy z uliční úrovně do podchodu s vestibulem a navazující osobní výtah, spojující úroveň vestibulu s nástupištěm metra.)

Turistická trasa v Kunratickém lese je podle kategorizace KČT hodnocená jako středně obtížná, pro vozíčkáře na mechanickém vozíku je tedy nanejvýš vhodné absolvovat výletní okruh s doprovodem.

Nejbližší toaleta pro osoby s omezenou schopností pohybu je k dispozici pouze v hotelu Globus, s omezením v restauraci Na Zelené louce a dále až v OC Chodov a stanici metra Chodov.

V rámci spolupráce s KČT oslovila Pražská organizace vozíčkářů v březnu letošního roku oddělení péče o zeleň MHMP se žádostí o úpravy cest na chystané trase. V této souvislosti zaslala POV návrh na opravu páteřní asfaltové cesty a výměnu štěrkových povrchů za mlat na vybraných místech. Zároveň doporučila dořešení bezbariérového přechodu přes ulici U Kunratického lesa na hlavní cestu do lesa a vyhovujícího napojení vstupů do lesa od ulic Hornomlýnská a Augustinova a na potřebu upravit pod hotelem Globus přejezd odvodňovacího žlábku napříč cesty.

Zdroj: http://www.presbariery.cz/nova-turisticka-trasa-v-kunratickem-lese.html

Přístupná turistická trasa
Turistická stezka je určena i handicapovaným lidem. (Ilustrační foto)
Autor: Pavel Zuchnický, http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/take-vozickari-mohou-bez-problemu-vyrazit-do-lesa-20120923.html