Podpořte nás

Mapa bariér

Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

  • jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Více na www.mapabarier.cz.

OneLoveOneSki je benefiční akce na podporu české monoski freeride scény, která se uskuteční v sobotu 22.11. v nově otevřeném industriálním prostoru Jatka 78 v areálu pražské Holešovické tržnice. Výtěžek ze vstupného umožní vznik Monoski Freeride Campu – tedy lyžování ve volné přírodě na monolyžích. Partnerem je i Konto Bariéry.

Výtěžek ze vstupného umožní vznik Monoski Freeride Campu, tedy akce, kde si ve volném terénu zalyžují borci na monolyži. Bude to v České republice vůbec první tohoto druhu. Camp pořádá FlowSchool ve spolupráci s Adrenalin baz bariér a Silent Collective.

Silent Collective přizval ke spolupráci profesionální lektory lyžování a předního českého monoski jezdce, kteří společně vytvořili program monoski campu, kde se jezdci seznámí s technikou ježdění ve volném terénu, samozřejmě se zřetelem k jejich handicapu. Monoski Freeride Camp je typem akce, která má zásadně přispět k propagaci monoski freeridingu jako další možné zimní aktivity nejen pro handicapované sportovce. Monoski freeriding ukazuje, že lyžař s handicapem nemusí být odkázán pouze na upravené sjezdovky, ale může se svobodně pustit dál do hor a pohroužit se do nekonečně hlubokého prachového sněhu.
Vize Silent Collectivu je umožnit lidem prostřednictvím akce OneLoveOneSki finančně podpořit rozvoj monoski freeridingu u nás tím, že si zakoupí na akci vstupné, jehož veškerý výtěžek půjde na již zmíněné benefiční učely.

Proto je vstupné pojato specificky. Začíná na 150 Kč a končí na neomezené částce, tedy „přispěj na kolik se cítíš“, přičemž tři nejvyšší zaplacené vstupy budou odměněny hodnotnými dary od partnerů akce a ke vstupnému za 450 Kč návštěvník obdrží speciální dárek.
V rámci akce budou uvedeny dvě premiéry velmi ojedinělých freeski filmů letošní sezóny – evropská premiéra filmu Vasu sojitra: Out on a limb, česká premiéru freeski filmu Almost Ablaze a další česká premiéra unikátního filmu z roku 2011 The Freedom Chair. Večer zakončí afterparty, o kterou se postarjí Lunchmeat a Flexy djs podpoření projekcemi Vojty Žáka.

Program

Největším lákadlem programu je česká premiéra freeski filmu Almost Ablaze od legendárních Teton Gravity Research. Vítěz kategorie film roku na jednom z neprestižnějších freeski filmových festivalů – IF3 Awards a pravděpodobně největší kandidát na vítězství v kategorii film roku na lyžařských oskarech – Powder Awards.
Nezůstaneme však pouze u jednoho filmu, protože T-bar films a Vasu Sojitra letos přišli s velmi zajímavým krátkým filmem Out on a Limb, jenž zobrazuje mimořádné sportovní výkony Vasa Sojitry – lyžařského velmistra v jízdě na jedné lyži, který svůj handicap nebere nevnímá jako překážku, ale jako výzvu. Tento film spatří v rámci akce OneLoveOneSki svojí evropskou premiéru. Druhým krátkým filmem je The Freedom Chair od SalomonTv, jehož hlavní aktér Josh Dueck – v součastnosti nejprogresivnější freerider na světové lyžařské scéně – nás se svou monoski provede těmi nejextrémnějšími volnými terény Severní Ameriky.
O následnou afterparty se bez nároků na honorář postarají Djs z producenských formací Lunchmeat a Flexy. Vjejsky je podpoří Vojtěch Žák (CAS FAMU) a doplní tak elitní pražský djs autorskými projekcemi.
Vše o akce na Facebooku

OneLoveOneSki
CO: Benefiční večer na podporu prvního českého monoski freeride campu
KDE: JATKA 78, Holešovická tržnice
KDY: 22. 11. 2014
PROGRAM: 19:30 – představení projektu prvního českého monoski freeride campu
20:00 – Out on a Limb
evropská premiéra filmu
z produkce hendicapovaného lyžaře Vasu Sojitry a T-bar Films
20:20 – The Freedom Chair
Česká premiéra filmu
Salomon production
20:45 – Almost Ablaze
česká premiéra freeski filmu z produkce Teton Gravity Research
22:00 – afterparty by Lunchmeat a Flexy djs
VJ Vojtěch Žák
VSTUP: 150 – ? [přispěj na kolik se citíš]
3 nejvyšší zaplacené vstupy = speciální hodnotné dary od našich partnerů
Pořádá: Silent Collective
Partneři: Konto Bariéry, Flowschool, Adrenalin bez barier, Jatka78

Zdroj: http://www.muzes.cz/aktuality/prijdte-podporit-ceskou-monoski-freeride-scenu/

 

OneLoveOneSki

Foto: https://www.facebook.com/events/800635759978355/?fref=ts

V roce 2012 se Dueck stal prvním člověkem na světě, který na monoski úspěšně dokončil back-flip (salto vzad)

V roce 2012 se Dueck stal prvním člověkem na světě, který na monoski úspěšně dokončil back-flip (salto vzad)
Foto: Z archivu Joshe Duecka, http://paralympic.ca/josh-dueck

Neposedíme z. s. | Kpt. Stránského 996/2, 19800 Praha 14 | IČ: 22856544 | tel.: +420 603 491 727