Od středy 19. 11. do pátku 21.11. probíhal veletrh novinek z oblasti autobusů, konal se v Průmyslovém paláci v Praze - Holešovicích a také na prostranství před palácem.
K vidění a přímo k vyzkoušení byla vozidla domácích i zahraničních firem Mercedes, SOR Libchavy ČR, IVECO Bus Czech Republic, EvoBus ČR, SOLARIS Bus and Coach S.A., SCANIA Czech Republic, VOLVO GROUP CZECH REPUBLIC, TURAN CAR CZ, malé busy různých společností jako je např. Rošero, BUZOLA Bus Design, KHMC, SKD Trade, Mave, Sprint Car a Kalpak Bus.

Společná účast zástupců ČVUT fakulty dopravní, Pražské organizace vozíčkářů a Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých si kladla za cíl získat na veletrhu přehled o podmínkách přístupnosti vozidel. Jak se ukázalo, výrobci jsou schopni a ochotni vyrobit vozidla s výbornými podmínkami pro osoby s omezenou schopností pohybu, záleží však vždy na zadavateli, jak definuje svoje požadavky a na jeho finančních možnostech.

Každopádně vozidla musí být řešená v souladu s předpisem č. 107, který je přílohou EHK/OSN Dohody z r. 1958 a týká se technických pravidel i na konstrukce autobusů a autokarů.

Zdroj: http://www.presbariery.cz/4-rocnik-veletrhu-czechbus.html

4. ročník veletrhu Czechbus
Czechbus 2013, ilustrační foto
Foto: Zdeněk Nesveda, http://www.buspress.cz/autobusovy-veletrh-czechbus-2014-posiluje/