4. ročníku výstavy ŽIVOT BEZ BARIÉR

tisková zpráva ke stažení

leták ke stažení

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby?  
Odpovědi na tyto a další otázky najdete na 4. ročníku výstavy ŽIVOT BEZ BARIÉR (16. - 18. října, Výstaviště Černá louka Ostrava), zaměřené na seniory a osoby s handicapem.

Cílem výstavy je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti.
Najdete zde pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení, vozidel, možnosti trávení volného času a cestování.
K vidění budou praktické ukázky a prodej pomůcek pro seniory, handicapované a děti. Například speciálně upravená vozidla, schodolezy nebo sportovní kočárky pro oblíbené venkovní aktivity, kočárky a vozíky určené pro děti a dospívající a jiné kompenzační pomůcky. V průběhu výstavy bude probíhat turnaj v ping-pongu pořádaný Sportovním klubem vozíčkářů Ostrava. Můžete si nechat vyšetřit zrak, nechat si poradit od specialistů na výživu nebo navštívit stánek Knihovny města Ostravy pro handicap.
Hlavním partnerem výstavy je pro letošní rok Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která se výstavy bude také účastnit, a u které si budou návštěvníci moct změřit tlak a vyhrát spoustu věcných cen.
Připraven je také bohatý doprovodný program na pódiu. Návštěvníci budou moct zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů, taneční vystoupení seniorů, hudební vystoupení skupiny Trigon band, vyzkoušet si Taoistické tai chi a další zajímavosti.

V letošním roce jsme si pro návštěvníky připravili několik novinek. Pro vozíčkáře a návštěvníky s kočárky bude letos otevřen i vstup do pavilonu, který najdou z boční strany pavilonu od tramvajové zastávky Výstaviště. Po předložení platné zdravotní průkazky od ZP MV ČR (Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra) dostane návštěvník k jedné zaplacené vstupence druhou vstupenku zdarma!

I my se snažíme pomoci a vy můžete také! Zakoupením vstupenky přispějete 1,- Kč na sbírkové konto Pomozte dětem.

Záštitu nad výstavou převzal Ing. RSDr. Svatomír Recman, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Souběžně probíhá výstava Kreativ Ostrava a její sekce Sladké pečení. Obě výstavy za jedno vstupné.

Otevírací doba:
16. 10.     10:00 - 18:00 hod.
17. 10.     10:00 - 18:00 hod.
18. 10.     10:00 - 16:00 hod.

Vstupné:
Dospělí                                                        70,- Kč
Důchodci, studenti, děti, ZTP                       50,- Kč
Hromadný vstup pro školy (min. 20 osob)    20,- Kč
Platí VIP karta 2015

Změna programu vyhrazena

TISKOVÁ ZPRÁVA

Pro další informace kontaktujte:

Ing. Katrin Tomanová
tel.: +420 596 167 145, +420 723 982 003
fax: +420 596 167 125
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.cerna-louka.cz

Ostravské výstavy, a.s.
Obchodní společnost města Ostravy