Podpořte nás

Mapa bariér

Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

  • jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Více na www.mapabarier.cz.

Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit připravilo speciální nabídku pro návštěvníky s handicapem, kterou lze využít právě teď! Expozice Zlaté české ručičky Pelhřimov patří k atraktivním turistickým cílům, které jsou bez problémů dostupné i vozíčkářům. Její bezbariérovost je zajištěna prostorným výtahem, který bez problémů vyveze do jednotlivých pater i návštěvníka na elektrickém vozíku. Základ expozice tvoří unikátní kolekce více než 90 objektů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček, jejíž součástí jsou funkční hudební nástroje, vázy a obrazy, ale najdete zde i nejmenší zlatou klec v ČR,  čtyřmetrového plyšového medvěda, nejmenší českou pálenici, funkční mramorové housličky a mnoho desítky dalších neobvyklých výtvorů.

K expozici Zlaté české ručičky náleží zahrada, na níž se kromě obřího kuchyňského nádobí (polévkový hrnec o objemu 2 300 litrů, dvoumetrový trychtýř, dvoumetrová čajová konvice, …) nacházejí i sochy vyřezávané motorovou pilou a lavičky pro odpočinek. Na své si přijdou i nevidomí návštěvníci. Ti mohou sami po hmatu obdivovat rozměry a tvary venkovních exponátů, nebo (po předchozím nahlášení, nejlépe alespoň 3 dny předem) využít ochotného přístupu pracovníků muzea, kteří jim poskytnou výklad a zpřístupní více exponátů, běžně uzavřených ve vitrínách. Samozřejmostí je možnost poslechu zvukových tabulí s údaji o rekordmanském dění.  Pro neslyšící máme též dobrou zprávu – pokud si sebou přivezete tlumočníka do znakové řeči, průvodce přizpůsobí rychlost výkladu jeho tlumočení. Budete tak mít dost času se v klidu rozhlédnout a případně se optat na nejrůznější drobnosti, které vás zaujmou. Nevidomí a neslyšící mohou též zavítat do naší druhé expozice – Muzea rekordů a kuriozit, sídlící v historické Dolní bráně na pelhřimovském náměstí. V pěti patrech kamenné věže naleznou nejmenší český motocykl, největší pivní tácek, čokoládový zámek a stovky dalších exponátů.

Pro zpříjemnění návštěvy pro hromadné výpravy handicapovaných návštěvníků dále nabízíme :

Otevírací dobu dle přání

Máme otevřeno denně od 9.00 do 17.00 hodin. Není ale problém se dopředu domluvit a pro hromadnou výpravu otevřít expozici s předstihem nebo ji nechat přístupnou déle. Volejte 777601304 nebo paní Radku Kotkovou 775966303.

Možnost krátkodobého parkování autobusu v blízkosti obou expozic

Váš autobus může zaparkovat cca 100 m od expozice, návštěvníci vystoupí, autobus odjede a ve stanovený čas se vrátí.

Svoji návštěvu si můžete předem objednat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  Pro bližší informace volejte 777601304 nebo paní Radku Kotkovou (775966303). Máme otevřeno každý den po celý rok a těšíme se na Vás.

Handicapovaní mají svou samostatnou kapitolu i v České knize rekordů (a její anglické mutaci). Jejich nezlomnou vůli vedoucí k neuvěřitelným výkonům nezbývá než obdivovat.

Agentura Dobrý den

Nábřeží rekordů a kuriozit 811
Pelhřimov
393 01
www.dobryden.cz
www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Zdroj: www.muzes.cz, 22. září 2015

Agentura Dobrý den

Foto: www.muzes.cz

Neposedíme z. s. | Kpt. Stránského 996/2, 19800 Praha 14 | IČ: 22856544 | tel.: +420 603 491 727