Video - nástup dvou vozíčkářů do autobusu u Magistrátu

Video - nástup dvou vozíčkářů do autobusu u Magistrátu

Magistrát HMP spolu s Ropidem doporučil vozíčkářům k přepravě využívat místo linky H1 běžné autobusové spoje. Jak to vypadá, když se do autobusu pokouší nastoupit 2 vozíčkáři, ukazuje video.

Nebojte se jezdit prodlouženými vozy linky 224

Nebojte se jezdit prodlouženými vozy linky 224

Od 23. září jsou na autobusové lince 224 nasazovány prodloužené autobusy s délkou 9,5 m. Prostor pro vozíčkáře je delší a je možné na něm zaparkovat vozík zády proti jízdě. Nebojte se autobus používat - pokud máte elektrický vozík standardních (kompaktních) rozměru a nepojede s vámi kočárek nebo více lidí, do vozu se dostanete. Vybírejte si spoje mimo dopravní špičku.

Video - paní Vaništová popisuje potíže po zkrácení linky H1

Rozhovor paní Vaništové pr Prima News

Po interpelaci náměstka primátora Scheinherra dne 20. 6. 2019 poskytla paní Vaništová rozhovor TV Prima. Podobně popisuje těžkosti, které nastanou po zkrácení linky H1.

Jak je vozíčkářům přístupné metro

Nástup do metra

Jak je vozíčkářům přístupné metro? Jak lidé na elektrickém vozíků vjíždějí do vozu metra a jak z něj vyjíždějí? Podívejte se na videa.

Test stavu bezbariérových zařízení na trase B metra

Test stavu bezbariérových zařízení v metru na trase B

AKTUALIZOVÁNO 6. SRPNA 2019

Po zrušení provozu linky H1 nám vozíčkářům Ropid jako alternativní dopravu do centra města doporučuje používat metro, konkrétně trasu B. Na trase B je 17 bezbariérových stanic, z nich u 17 je nutné pro přístup k vozu metra použít nějaké technické zařízení. Po dobu jednoho měsíce, od 6. července do 5. srpna 2019 jsme sledovali jejich funkčnost. Během jednoho měsíce bylo Dopravním podnikem 69x nahlášeno zařízení mimo provoz, což znamenalo, že za jeden měsíc byly stanice metra trasy B 51x nepřístupné pro vozíčkáře

Jízdní řády linky 224 v roce 2017 a 2019

Linka 224

Jak se změnily jízdní řády linky 224 z roku 2017 a roku 2019, kdy došlo ke zrušení linky H1.

Průzkum použitelnosti autobusu 224 dvěma vozíčkáři

Test linky 224

Magistrát ústy pana náměstka Scheinherra a Ropid nám k cestování od bezbariérového domu v ulici kpt. Stránského doporučují používat autobusové linky č. 224. Zkusili jsme, jak by taková cesta vypadala v praxi.