Od 23. září jsou na autobusové lince 224 nasazovány prodloužené autobusy s délkou 9,5 m. Prostor pro vozíčkáře je delší a je možné na něm zaparkovat vozík zády proti jízdě. Nebojte se autobus používat - pokud máte elektrický vozík standardních (kompaktních) rozměru a nepojede s vámi kočárek nebo více lidí, do vozu se dostanete. Vybírejte si spoje mimo dopravní špičku.

Vyzkoušel jsem prodlouženou verzi midibusů nasazovaných na lince 224. Řidič autobus sklonil k zastávce (tzv. kleknutí vozu - vyžadujte po řidičích, usnadní se nástup, funkcí by měly být vybaveny všechny vozy), vyklopil rampu a protože v autobusu bylo málo cestujících a nebyl žádný kočárek, bez potíží jsem do vozu najel. Abych byl otočen zády proti jízdě autobusu, musel jsem chvíli manipulovat s vozíkem a s rezervou zhruba 5 cm jsem se otočil.

Autobusy s prodlouženou délkou 9,5 m (oproti standardní délce 8,5 m) jsou nasazovány na lince 224 v pracovní dny ve 4. a 5. směně. Jízdní řády jsou uvedeny v tomto článku Dopis od náměstka Scheinherra - zajištění úprav a rozpis provozu prodloužených autobusů linky 224.

 

Nebojte se jezdit prodlouženými vozy linky 224