Rady a osobní zkušenosti

Machu Picchu je poprvé přístupné i pro vozíčkáře

Peruánské Machu Picchu je jedním ze sedmi novodobých divů světa. Nyní ho mohou navštívit i vozíčkáři.

Ruiny inckého města Machu Picchu jsou poprvé přístupné vozíčkářům. Ti se na slavný div světa dosud podívat nemohli, protože je zasazen v horách, v příkrém terénu a vede k němu nespočet schodů. Společnost Wheel the World se nyní rozhodla hendikepovaným pomoci, aby si památku mohli konečně prohlédnout, napsal britský server Mirror.

Keňa? Dovolená pro každého!

Stádo červených slonů

■ Parky Tsavo East a Amboseli okouzlí krásnými zvířaty.
■ V Amboseli je vidět zasněžené Kilimandžáro.
■ Kdo nesmlouvá, toho místní neuznají.

Na čtyřkolkách k Bajkalu

Na čtyřkolkách k Bajkalu■ Dva vozíčkáři na čtyřkolkách vyrazili na Sibiř.
■ S kamarády na motorkách ujeli po vlastní ose 14 tisíc kilometrů.
■ Za 70 dní projeli řadu zemí včetně Mongolska a Kazachstánu.

Pozvánka na výstavu Jižní Afrikou (s) Křížem krážem

Pozvánka na výstavu Jižní Afrikou (s) Křížem krážemJeště do konce září můžete navštívit výstavu fotografií známého rozhlasového moderátora Vladimíra Kroce v Roztokách u Prahy. Zahájení výstavy nazvané Jižní Afrikou (s) Křížem krážem aneb na kolečkovém křesle ke Střelkovému mysu už nestihnete, ale fotografie vám napoví, jak se cestuje Jižní Afrikou na vozíku.

Potápění v Egyptě

Potápění v EgyptěŽe potápění není zrovna sport pro lidi s handicapem? Chyba lávky! Ve dnech 11. 5. – 18. 5. 2014 se v Egyptě uskutečnilo potápěčské soustředění, kterého se účastnili i členové Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Akce se také účastnili jejich asistenti a samozřejmě také instruktoři potápění z naší spřátelené organizace Restart. Tady jsou jejich zážitky.

Čínou na vozíku: jedno velké překvapení

Výlet do Číny■ Airbus A380 může jako jediný na světě sestavit toaletu pro vozíčkáře.
■ Cestování po Číně vyžaduje občas tvrdé lokty.
■ Veřejný prostor není připraven na lidi s postižením.
Na naši první společnou skutečně exotickou cestu jsme dlouho sbírali odvahu i finance. Procestovali jsme už kdejaký kout Evropy, většinou autem, ve dvou i v partě kamarádů. Zvládneme ale nasednout do letadla, nechat se přenést na jiný kontinent, vystačit si dva týdny s tím, co se sbalí do jednoho batohu, a čelit bariérám nejen fyzickým, ale i jazykovým a kulturním?