Namibie, Botswana a Viktoriiny vodopády

Afrika 2009 - jak jsme cestovali (1.) - Poušť Kalahari, Národní parky Moremi a Chobé

Praha - Frankfurt nad Mohanem - Windhoek v Namibii. Odjezd na východ do pouště Kalahari. První nocleh v poušti - Kalahari Bush Break Lodge u Gobabisu. Do Botswany - přes Ghanzi - do Moremi. Národní park Moremi - první setkání se slony. Kempy Jižní brány (Makwai) a Severní brány (Kwai). Cesta pouští do Národní parku Chobé - brodění hlubokou vodou - cesta hlubokými písky a přes duny do Savute. Cesta do Národního parku Chobé Riverfront. Kasane.

Afrika 2009 - Jak jsme cestovali (2.) - Od Viktoriiných vodopádů přes Caprivi Strip k Národnímu parku Etosha

Zimbabwe - Viktoriiny vodopády, výlet helikoptérou, baobab The Big Tree, tržnice s řemeslnými výrobky. Zpět do Botswany a dále do Namibie - Caprivi Strip - vesnice s hliněnými domky. Po Golden Highway k Popa Falls. Grootfontain - Tsumeb - největší meteorit světa Hoba meteorit.

Národní park Etosha - Namutoni, Halali, Okaukuejo. Pozorování zvířecího ráje.

Afrika 2009 - Jak jsme cestovali (3.) - Damarland a atlantické pobřeží

Damarland - Opuwo - Kamanjab - himbská vesnice. Gepardí farma, setkání se žirafou. Cesta na západ k Atlantiku - Petrified forest - přejezd vyschlých koryt. Twyfelfontein - Organ pipes, Burned mountain, skalní rytiny. Národní park Skeleton Coast - pošť u Atlantiku, slaná mlha, solná silnice, ztroskotané lodě, přejezd koryt řek Huab a Abe Huab, lachtaní kolonie v Cape Cross. Swakopmund.

O Botswaně

Oficiální název:  Botswanská republika
Rozloha (v km2):  600.370
Počet obyvatel: 1.600.000 

O Zimbabwe

Oficiální název: Republika Zimbabwe
Rozloha (v km2): 390.580
Počet obyvatel: 11.000.000

O Namibii

Oficiální název: Namibijská republika
Rozloha (v km2): 825.418  
Počet obyvatel: 2.000.000 
 

Afrika 2009 - Jak jsme cestovali (4.) - Walvis Bay a poušť Namib

Walvis Bay - plavba za delfíny. Rio Tinto - uranový důl Rössing. Národní park Namib - Naukluft. Obratník Kozoroha. Rarita Namibie - rostlina quiver tree. Sesriem. Písečné duny v parku Sossusvlei - duna č. 45, Dead Vlei. Šakalí návštěva u chatky. Zpět do Windhoeku a do Prahy.