Rady a osobní zkušenosti

Kudy z nudy - Zámek Veltrusy – barokní sídlo rodu Chotků

Kudy z nudy - Zámek Veltrusy – barokní sídlo rodu Chotků

Portál Kudy z nudy v roce 2021 zveřejnil 70 tipů na výlet bez bariér. Jedním z nich je Státní zámek Veltrusy, který je částečně přístupný i pro vozíčkáře.

Kudy z nudy - Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek

Kudy z nudy - Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek

Portál Kudy z nudy v roce 2021 zveřejnil 70 tipů na výlet bez bariér. Jedním z nich je Státní zámek Konopiště, který je částečně přístupný i pro vozíčkáře.

Dobytí Slavkova

Slavkovský zámek

Bylo tomu 215 let, co se v okolí Slavkova u Brna odehrála jedna z nejslavnějších bitev napoleonských válek. Událost zde připomíná mimo jiné Mohyla míru, multimediální výstava i Městský zámek. Vše můžete navštívit bezbariérově.

Na Praděd vyjede třináct speciálních autobusů

Na Praděd vyjede třináct speciálních autobusů. První už ve středu (ilustrační foto)

 

Praděd je od středy dostupný také pro seniory a osoby se sníženou mobilitou. Speciální autobusy na Praděd budou vypravovány do konce srpna.

Rokokový sál opraveného hradu ve Strakonicích bude přístupný i pro vozíčkáře

Sál řádu maltézských rytířů

Výrazný počin v historii muzejnictví. Tak mluví odborníci o rozsáhlé rekonstrukci strakonického hradu, který nyní nabídne unikátní expozici o maltézských rytířích. Opravy trvající více než dva roky jsou u konce, ale lidé si budou muset na prohlídku ještě počkat zřejmě do podzimu.

Budějovice opraví sportovní halu, zpřístupní ji i vozíčkářům

Budějovice opraví sportovní halu, zpřístupní ji i vozíčkářům

V březnu uplynou dva roky od chvíle, kdy definitivně skončil projekt Multifunkčního centra Dlouhá louka, které mělo nahradit současnou českobudějovickou sportovní halu. Tu nyní čeká oprava střechy za téměř 10 milionů korun a vedení krajského města mezitím chystá nové moderní sportoviště mezi sídlišti Máj a Vltava.