Přístupnost měst

Metro na Opatově je nově bezbariérové

45. bezbariérová stanice metra.

Stanice pražského metra C Opatov má nově výtahy pro cestující s kočárky a handicapované, nové osvětlení i opravený vestibul a nástupiště. Opravy vyšly na 300 milionů korun a trvaly rok.

V Praze přibývají nájezdové rampy ve stanicích metra

Nájezdová rampa pro vjezd do vagónu metra

V pražském metru postupně přibývají nájezdové rampy umožňující bezpečný a pohodlný nájezd vozíčkáře do vagónu metra. Seznam ramp je nově zveřejněn na stránkách Dopravního podniku Praha.

Nové Město nad Metují - informace pro handicapované

Hotel Rajská zahrada

Nové Město nad Metují - informace z infocentra města - bezbariérové služby (toalety, parkování), ubytování, restaurace a občerstvení, vycházky a výlety.

Ostrava jako první v Česku nasadí do MHD dvoupatrové autobusy

Autobusy stály 28,6 milionu korun. Na výšku mají čtyři metry a na délku 12,3 metru. K sezení je v nich k dispozici 68 míst, 13 v dolním podlaží a 55 v horním podlaží.

Dopravní podnik Ostrava se stane prvním městským dopravcem v Česku využívajícím dvoupodlažní autobusy na běžné lince. Vozy disponují mechanickou plošinou pro invalidní vozík.

Začala modernizace stanice metra Opatov, zastávka bude bezbariérová

Začala modernizace stanice metra Opatov, zastávka bude bezbariérová

V pražském metru začala modernizace stanice Opatov. Stavební práce budou trvat do konce července příštího roku. Stanice bude během rekonstrukce v provozu, uzavřena bude pouze během dvou víkendů a po zprovoznění bude bezbariérová.

VRAŤTE NÁM AUTOBUS – petice za obnovení speciální linky H1 v úseku Černý Most – Florenc

Petice - Vraťte nám autobus

Magistrát hlavního města Prahy

My, níže podepsaní hendikepovaní obyvatelé Černého Mostu a další občané zaskočení a znepokojení necitlivým rozhodnutím Magistrátu zkrátit linku určenou k přepravě většího počtu hendikepovaných, žádáme o obnovení provozu linky H1 v úseku Černý Most – Florenc.