Přístupnost měst

V pražském metru přibývají rampy, nejnověji ve stanici Kolbenova

Rampa ve stanici Kolbenova

Dopravní podnik Prahy průběžně instaluje nájezdové rampy do stanic metra. Nájezdové rampy umožňují bezpečný vjezd vozíčkářů do vagonu metra. V srpnu byla instalována rampa do stanice Kolbenova.

Metro na Opatově je nově bezbariérové

45. bezbariérová stanice metra.

Stanice pražského metra C Opatov má nově výtahy pro cestující s kočárky a handicapované, nové osvětlení i opravený vestibul a nástupiště. Opravy vyšly na 300 milionů korun a trvaly rok.

V Praze přibývají nájezdové rampy ve stanicích metra

Nájezdová rampa pro vjezd do vagónu metra

V pražském metru postupně přibývají nájezdové rampy umožňující bezpečný a pohodlný nájezd vozíčkáře do vagónu metra. Seznam ramp je nově zveřejněn na stránkách Dopravního podniku Praha.

Nové Město nad Metují - informace pro handicapované

Hotel Rajská zahrada

Nové Město nad Metují - informace z infocentra města - bezbariérové služby (toalety, parkování), ubytování, restaurace a občerstvení, vycházky a výlety.

Ostrava jako první v Česku nasadí do MHD dvoupatrové autobusy

Autobusy stály 28,6 milionu korun. Na výšku mají čtyři metry a na délku 12,3 metru. K sezení je v nich k dispozici 68 míst, 13 v dolním podlaží a 55 v horním podlaží.

Dopravní podnik Ostrava se stane prvním městským dopravcem v Česku využívajícím dvoupodlažní autobusy na běžné lince. Vozy disponují mechanickou plošinou pro invalidní vozík.

Začala modernizace stanice metra Opatov, zastávka bude bezbariérová

Začala modernizace stanice metra Opatov, zastávka bude bezbariérová

V pražském metru začala modernizace stanice Opatov. Stavební práce budou trvat do konce července příštího roku. Stanice bude během rekonstrukce v provozu, uzavřena bude pouze během dvou víkendů a po zprovoznění bude bezbariérová.