Hosté

Jana Fesslová - Čína

Jana Fesslová je úspěšná česká paralympička, která se v roce 2002 sama vydala na cestu do Číny. Její zážitky si přečtěte níže. V roce 2009 se jako spolujezdec na motocyklové sajdkáře s přáteli vydala do indických hor. Více se dočtete na stránkách Jany Fesslové www.jana-fesslova.cz. Článek později najdete i u nás.

Čína 

Rozhodnutí přišlo rychle - někdy na začátku prosince 2001 a Pepíkovi jsem v podstatě už jen oznámila, že odlétám 14. prosince a vrátím se 15. ledna. Nejdříve byl na rozpacích a možná se i zlobil, ale vím, že mě chápal a toleroval mé rozhodnutí.

Miroslav Panský - O berlích na nejvyšší horu Španělska

Vystoupit na nejvyšší horu Španělska není nic až tak složitého. Stačí přiletět na Kanárské ostrovy, dopravit se k lanovce, která vás vyveze až do výšky 3 450 m n. m, a nakonec překonat posledních 268 výškových metrů. To zvládne každý průměrně zdatný turista. Vydat se po vlastních od úpatí hory až na vrchol vyžaduje odvahu, odhodlání a výbornou fyzickou kondici. I pro Mirka Panského byla hora velkou výzvou a její zdolání velkým snem. Zdolal ji. Nebylo by na tom nic zvláštního, ale Mirek ji vystoupal o francouzských holích. Dovolím si říct, že patrně není příliš lidí na světě, kteří by s fyzickým hendikepem něco podobného dokázali. Blahopřejeme a děkujeme.

Roman