Podpořte nás

Mapa bariér

Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

  • jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Více na www.mapabarier.cz.

Zámek s kostelem sv. Floriána v Krásném Březně nejsou prozatím bezbariérovou památkou. Návštěvníci na vozíku mají možnost dostat se do krajinářského parku a prohlédnout si exteriéry zámku i kostela. Zámek Krásné Březno je nepřístupný z důvodu rekonstrukce. Kostel sv. Floriána, také před rekonstrukcí, je přístupný pouze před mší, která se v něm slouží každou sobotu v 16 hodin nebo v rámci slavností Evropského dědictví a Dnů památek. Z Ústí nad Labem jezdí do Krásného Března nízkopodlažní spoje hromadné dopravy. Ke kostelu sv. Floriána se lze dostat po pevné asfaltové cestě. Kostel se narůstáním terénu v okolí dostal pod cestu s chodníkem. Vede k němu pevná šikmá rampa, dlážděná rovnými čedičovými deskami. V anglickém krajinářském parku rozloženém severně od zámku se návštěvníci pohybují po pevných asfaltových pěšinách.

Prodejna vstupenek nebyla prozatím zřízena. Prohlídka kostela sv. Floriána je zdarma. Dobrovolný příspěvek návštěvníků je určen na základní stabilizaci památky.

Prohlídka kostela sv. Floriána

Kostel sv. Floriána není v současné bezbariérově přístupnou památkou. Do objektu kostela se vstupuje 1 schodem nahoru a 1 + 5 schody dolů. Do prostoru presbytáře lze vstoupit 2 schody nahoru. V rámci připravované rekonstrukce by mělo dojít k odstranění navážek a tím i k obnovení původních bezbariérových vstupů do kostela.

V současné době není u kostela sv. Floriána žádná toaleta. Po dokončení rekonstrukce zámku bude bezbariérová toaleta upravená pro vozíčkáře součástí zámeckých toalet.

Parkovat lze na běžných parkovacích místech v okolí kostela sv. Floriána a zámku.

Kostel sv. Floriána

400 07 Krásné Březno

www.usti-nad-labem.cz

Neposedíme z. s. | Kpt. Stránského 996/2, 19800 Praha 14 | IČ: 22856544 | tel.: +420 603 491 727