V rámci společného projektu Konta Bariéry a Globus ČR „Auta bez bariér“ byla v pondělí 6. října slavnostně předána dvě velkoprostorová auta organizacím, které se denně starají o lidi s handicapem. Auta jim pomohou řešit těžkou situaci s dopravou jejich klientů, kteří potřebují k lékaři, na úřady či do školy a sami takovou možnost nemají. Od roku 2002, kdy Auta bez bariér poprvé vyrazila do ulic, jich jezdí po celé České republice již čtyřicet dva!

Ředitelka Konta Bariéry a tisková mluvčí Globus ČR předali dva velkoprostorové vozy Ford Tourneo Custom. Byly pořízeny díky projektu Auta bez bariér, který je financován z prodeje nákupních tašek v hypermarketech Globus, a to 1 Kč z každého prodaného kusu. „Moc náš těší, že jsme mohli předat již 41. a 42. auto, které přispěje k lepšímu životu lidí s handicapem.  Organizace, které těmto lidem poskytují služby, jsou díky těmto autům soběstačnější,“ říká Pavla Hobíková, vedoucí oddělení externí komunikace Globus ČR.

Vozy byly předány v rámci oslav 90 let od založení Domova pro seniory Eliška na Praze 6. Klíčky si slavnostně převzala ředitelka domova. Pro druhé si přijeli z Danety, sdružení rodičů a přátel zdravotně postižených dětí z Hradce Králové. Dětský sbor Daneťáček navíc předání ozdobil svým vystoupením.

Pro obě organizace je dar v podobě nového vozu pro přepravu jejich klientů velikou pomocí. „Myslela jsem, že si ze mě někdo vystřelil, když jsem se dozvěděla o novém voze. Dar od Konta Bariéry je tím největším, jaký naše organizace doposud dostala.  O auto jsme žádali šest let, teď ho konečně máme,“ děkuje Eva Kalhousová, ředitelka Domova pro seniory Eliška.

„Problematice dopravy lidí s handicapem se věnujeme dlouhodobě a víme, že pro ně mnohdy představuje problém. Opravdu není lehké dostat se k lékaři, na úřad či na obyčejný nákup. Jsme velmi rádi, že naše spolupráce s Globusem funguje a že můžeme průběžně pomáhat dalšími a dalšími vozy, moc si toho vážíme,“ vysvětluje Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Konto Bariéry

Zdroj: http://www.muzes.cz/aktuality/konto-bariery-a-globus-predaly-dalsi-auta-bez-barier/

Ford Turneo (ilustrační foto)
Ford Turneo (ilustrační foto)
Foto: http://www.auto-mania.cz/konto-bariery-spoleha-na-ford/