Podpořte nás

Mapa bariér

Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

  • jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Více na www.mapabarier.cz.

(převzato z Abilympijského zpravodaje 3/2016)

Domov sv. Josefa v Žírči na Trutnovsku zve na Svatoanenské zahradní slavnosti. Benefiční akce se uskuteční v sobotu 23. července od 10 hodin, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Účast přislíbila třeba folková skupina Kantoři, herec, zpěvák, muzikant a finalista X Factoru Ondřej Ruml nebo herečka Bára Hrzánová se skupinou Condurango. Přijedou také Sestry Chalupovy, volné sdružení žen, které se zaměřuje na eleganci a módu první republiky. Pro děti zahraje divadlo louTKA - kaTKA pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký a vystoupí potulné loutkové divadlo Já to jsem s Vítkem Marčíkem jr.
V tamním kostele bude sloužena poutní mše svatá s barokním hudebním doprovodem, poté vystoupí zpěvačka a kytaristka Eva Henychová. Biblické písně Antonína Dvořáka v podání Martina Doležela proloží slovem herec Jan Kačer. Těšit se můžete i na unikátní zvonkohru.
V  přilehlém parku nebudou chybět poníci, skákací hrad, zvíře ze ZOO, žonglérský workshop skupiny Ascarya, dřevěný kolotoč, malování na obličej nebo dětské tetování. Přichystány budou  ochutnávky sirupů a likérů, návštěvníkům poslouží kafírna, vinotéka nebo nově otevřená kavárna Café Damián. Trh lidových řemesel doplní stánky chráněných dílen.
Součástí programu budou i komentované prohlídky domů sv. Josefa, sv. Damiána a sv. Kláry. Nenechte si ujít jubilejní 15. ročník prezentační a benefiční akce v jedinečném zařízení, které v Česku poskytuje komplexní péči pro lidi s roztroušenou sklerózou! Podrobné informace lze najit na stránkách www.domovsvatehojosefa.cz. (pel)

Zdroj: Abilympijský zpravodaj 3/2016

 

Bezbariérové slavnosti v Žírči pobaví a poučí děti i dospělé
Foto: Abilympijský zpravodaj 3/2016 (sken)

 

 

Neposedíme z. s. | Kpt. Stránského 996/2, 19800 Praha 14 | IČ: 22856544 | tel.: +420 603 491 727