Podpořte nás

Mapa bariér

Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

  • jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Více na www.mapabarier.cz.

Hotel Máj v PiešťanechPostřehy z Piešťan
Ubytování:

Dnes už jen vzpomínáme na báječný týden, který začal 10. září 2010 v hotelu Máj.
Zpočátku se nám takovou dálku ani jet nechtělo, přesto jsme přemohli svou vrozenou lenost a vydali se za hranice všedních dnů vyzbrojeni foťákem a očekáváním nových zážitků.

Na místo jsme dorazili v nedělních odpoledních hodinách. Po příjezdu nám paní recepční podala pár nezbytných informací a klíče od bezbariérového pokoje, který byl v prvním patře.
Výtah byl stařičký, ale kupodivu pojízdný; jen po dojezdu jsme dosti nadskočili.

Pokoj byl dobře přístupný, ale i tak jsme museli být hodně šikovní, abychom se jeden druhému na elektrickém vozíku dokázali vyhnout. Koupelna i toaleta byla dobře přístupná, jen sprcha měla jednu podstatnou chybu: nebylo v ní sedátko, takže byla použitelná pouze vestoje (pro nás tedy nepoužitelná). Umyvadlo nám tedy muselo stačit. Když už jsme u chybiček, nemůžeme se nezmínit o dost vysokých postelích, na které se z vozíku leze jen těžko. Osobně si nedovedu představit, jak zdolávám tuto výšku z mechanického vozíku.

Co ještě říci o ubytování? Snad jen to, že na pokoji najdete také televizi a bezdrátové připojení k internetu zdarma. Tato dobrá věc nám fungovala jen pozdě odpoledne a večer.

Celý týden jsme si užívali krásného počasí a příjemných procedur, které nám doporučil místní lékař. Všechny se nacházely v prostorách hotelu. Prostory byly malé, ale útulné, občas s sebou člověk vzal nějaký ten závěs, za kterým ležel nic netušící  cizinec, a cizinců tam bylo opravdu hodně - tady i my.

Škoda jen že mezi procedurami nemohly být koupele ani bazén, nemají tady zvedáky ani nikoho, kdo by vám do vody pomohl. V této souvislosti jsem se ptala na chystané změny, v hotelu se prý chystá rekonstrukce, po které by měly být i zvedáky.

Hotel a okolí:

Od hotelu do středu lázeňského města je to tak zhruba půl hodinky.
Po silnici se dostanete k nábřeží protkanému stezkami pro cyklisty a bruslaře. S chodci se tam moc nepočítá. Kolizi s cyklistou jsem zažila na vlastní kůži, elektrický vozík tam moc často asi nevidí. Ten údiv, že jedeme sami, nezapomenu.

Nakonec si ještě neodpustím malou poznámku:

Večer jsme zašli do hotelové kavárny dát si něco dobrého na zub. Z nabídky jsme vybrali palačinku s ovocem. K našemu velkému překvapeni se prý musejí zeptat v kuchyni, kuchař nám vzkázal, že nemá čas, a tak jsme nic nedostali!

Bohdana Vondrová

Hotel Máj v Piešťanech

 Já u LD Irma

Léčebný pramen

Studna Adam Trajan 

Vodotrysky

Koupelna

Sprcha

WC

Neposedíme z. s. | Kpt. Stránského 996/2, 19800 Praha 14 | IČ: 22856544 | tel.: +420 603 491 727