Podpořte nás

Mapa bariér

Webové stránky Mapa bariér vám pomohou lépe se zorientovat v problematice bezbariérového užívání staveb, zejména:

  • jak předcházet vzniku architektonických bariér,
  • jak existující bariéru překonat nebo odstranit,
  • na mapě umožní upozornit na místo, které komplikuje pohyb vozíčkářům atd.

Více na www.mapabarier.cz.

Zámek Buchlovice je zcela bezbariérovou památkou.

Návštěvníci na vozíku vstupují do zámeckého areálu z parkoviště. Přesto, že je zámek na pozvolně klesajícím svahu, systém pěšin zajišťuje, že se vozíčkáři dostanou všude, bez nutnosti překonávat schodiště v hlavní pohledové ose pavilónu Flóra, zámku a parku. Vždy 1 nízký schod na terasu a do budovy zámku návštěvníci na vozíku překonávají po šikmé mobilní rampě.

Prodejna vstupenek je umístěna v objektu vrátnice při vstupu do zámeckého areálu. Přístup k oknu prodejny je bezbariérový. V prodejně vstupenek si lze zakoupit za 10 Kč plán parku s pěšinami a schody a s pojmenovanými dřevinami.

Prodejna publikací je v suterénu zámku bezbariérově přístupném přes park. Návštěvníci vstupují do spojovací obslužné chodby a z ní, přes práh vstupují do prodejny publikací. Rovněž přes práh lze vstoupit do restaurace a po 12 schodech dolů do vinných zámeckých sklepů.

Prohlídka reprezentačních a soukromých místností zámku

Po zakoupení vstupenky vjíždějí návštěvníci na vozíku na čestný dvůr, kde začíná prohlídka. Společně s průvodcem vstupují po šikmé mobilní rampě přes 1 zvýšený schod na terasu a vchodem vlevo, po šikmé rampě přes 1 schod do zámku. Pohyb místnostmi zámku je zcela bezbariérový. Průvodce vždy otevírá a zavírá obě křídla dveří. Do některých místností se jen nahlíží, ostatními místnostmi se prochází. Stálý soubor mobiliáře doplňují komponované sezónní výstavy, např. oděvů a spodního prádla. Po ukončení prohlídky návštěvníci odcházejí z budovy zámku přes 1 schod dolů, po šikmé rampě na čestný dvůr, kde prohlídka končí.

Zámecká zahrada a park

Park u zámku má charakter barokní francouzské terasové zahrady volně přecházející přes hrabovou kolonádu v anglický krajinářský park. V parku se nachází ZOO-koutek a bezbariérově dostupné zahradnictví. Jeho součástí je záchranná stanice živočichů.

Sala terrena

Sala terrena, místo konání kulturních akcí, je bezbariérově přístupná z parku nebo provozní chodbou v suterénu zámku.

Pavilón Flóra

V pavilónu je umístěna výstava Skřítci bylinné zahrady, bezbariérově dostupná pěšinami kolem pavilónu.

Zámecká konírna

Součástí parků je pseudobarokní konírna. Ve dvou sálech bývalých stájích je umístěna výstava historie keramiky od pravěku až po současnost. Do sálů se vstupuje 1 schodem nahoru. V sálech se také konají sezónní výstavy. Součástí koníren je občerstvení se vstupem přes 6 cm vysoký schod.

Bezbariérové toalety upravené pro vozíčkáře jsou v dámských i v pánských toaletách v pavilónu Flóra. Přístup k toaletám je možný pěšinami kolem pavilónu Flóra.

Parkování je možné na parkovišti na náměstí Svobody, s vyhrazeným stáním pro řidiče se sníženou pohyblivostí. Z parkoviště vede pevná asfaltová cesta kolem Turistického informačního centra Buchlovice přímo k vstupu do zámeckého areálu.

Zámek Buchlovice

náměstí Svobody 13, 687 08 Buchlovice

Tel.: 572 434 240 Fax: 572 434 244

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.zamek-buchlovice.cz

Neposedíme z. s. | Kpt. Stránského 996/2, 19800 Praha 14 | IČ: 22856544 | tel.: +420 603 491 727