Na konci letošního června se otevřely brány nového aquaparku Jedenáctka VS na Jižním Městě v Praze.

Sportovní centrum se skládá ze tří propojených hal: z Centra dětského plavání (hala C), plaveckého bazénu s vodním světem (hala B) a z víceúčelové sportovní haly (A).

Pražská organizace vozíčkářů Jedenáctku VS zmapovala a provozovatele upozornila na některé nedostatky zejména v šatnách a hygienickém zázemí.
Detailní informace o přístupnosti areálu naleznete v sekci Plavecké bazény.

http://www.presbariery.cz/aquapak-jedenactka-vs-na-jiznim-meste.html

Jedenáctka VS
Mírového hnutí 2137/7, Praha 4
tel: +420 226 801 290/299, mob: +420 602 702 770
web: www.jedenactkavs.cz

Vstup
Sportovní centrum Jednáctka se skládá ze tří propojených hal: z Centra dětského plavání (hala C), plaveckého bazénu (délka 25 m, hloubka max. 1,8 m) s vodním světem (hala B) a z víceúčelové sportovní haly (A).

Interiér

CENTRUM DĚTSKÉHO PLAVÁNÍ A PLAVECKÝ BAZÉN (HALY C, B)
Plavecký bazén, víceúčelové bazény, wellness centrum a související vodní atrakce jsou umístěny v budovách C a B (levá část areálu z pohledu od ulice Mírového hnutí) se společným vstupem umístěným mezi oběma halami. Vstup je dvěma dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 100 cm), které se otevírají mechanicky směrem do vstupní haly s recepcí a pokladnami (pult výška 96 cm).
Vpravo před pokladnami je přístup k restauraci v 1. patře. Kromě schodiště (+ 9, + 6, + 9 schodů) je s přízemím propojena osobním výtahem. Vlastní dveře do restaurace jsou dvoukřídlé (šířka 2x 80 cm), restaurace je vybavena stoly s podjezdem (výška 74 cm, komfortnímu podjetí brání noha stolu) a barovým pultem (výška 122 cm).
Vpravo vedle pokladen jsou turnikety pro přístup k plaveckému bazénu (objekt B), včetně upravené branky (šířka 85 cm). Vstup do společných šaten je dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 80 cm), které se otevírají mechanicky směrem k pokladnám. K dispozici jsou běžné šatní skříňky, které se odemykají centrálním čidlem (výška 143 cm). Převlékací kabina vyhrazená pro osoby s omezenou schopností pohybu má nedostatečné rozměry (šířka 120 cm, hloubka 160 cm), dveře (šířka 80 cm) se otevírají směrem dovnitř a omezují tak manipulační prostor. V levé části šaten je k dispozici přístupné hygienické zázemí se sprchou. Přístup k bazénu vede přes sektor sprchy muži a sprchy ženy, všechny průchody jsou širší než 80 cm, na vlastní bazénovou plochu je přístup jednokřídlou brankou (šířka 95 cm). Plavecký bazén je opatřen zvedákem, který je umístěn v části bazénu s hloubkou 1,2 m. Totožným zvedákem je opatřen i víceúčelový bazén. Občerstvení se nachází v 1. patře a je přístupné pouze přes schodiště (+ 12, + 12, + 12 schodů).
Z bazénového prostoru je rovněž možný přístup do wellness centra jednokřídlými dveřmi (šířka 90 cm), které se otevírají mechanicky směrem k bazénu. K dispozici je sauna s jednokřídlými dveřmi (šířka 79 cm) a vyvýšenou podlahovou plochou (dřevěný rošt výška 3 cm).
Vlevo vedle pokladen je přístup do centra dětského plavání, ke čtyřem menším víceúčelovým bazénům, určeným především pro rodiče s malými dětmi (objekt C). Vstup je možný přímo do společných „špinavých šaten" dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 88 cm) vlevo vedle pokladen nebo přes místnost pro úschovu kočárků (kočárkárnu) vnějším vstupem (vlevo od hlavního vstupu). Šatny jsou vybaveny běžnými skříňkami se zámkem (výška 106 cm). V prostorách šaten se nacházejí dvě přístupné toalety a víceúčelový prostor, využívaný jako bar a herna. Dále navazují oddělené „čisté šatny" s místností pro kojící matky a přístupným hygienickým zázemím se sprchou. Šatny jsou vybaveny běžnými skříňkami. Všechny průchody jsou širší než 80 cm. Z šaten je dále možný přístup k jednotlivým víceúčelovým bazénům jednokřídlými dveřmi (šířka 90 cm). Bazény jsou opatřeny zvedáky.
 
SPORTOVNÍ HALA (OBJEKT A)
Sportovní hala je umístěna v budově A (pravá část areálu z pohledu od ulice Mírového hnutí). Vstup je dvěma dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 100 cm), které se otevírají mechanicky směrem do vstupní haly s pokladnami (pult výška 96 cm).
Vlevo vedle pokladen je dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 80 cm), otevírají se mechanicky směrem k pokladnám, přístup k občerstvení vybavenému stoly s podjezdem (výška 72 cm) a barovým pultem (výška 134 cm).
Za pokladnami je dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 80 cm), otevírají se mechanicky směrem k pokladnám, přístup do společné chodby k šatnám. V chodbě se nachází dvě přístupné toalety. Pro osoby s omezenou schopností pohybu je vyhrazena šatna č. 2. Nachází se zde dvě upravené toalety se sprchami a běžné šatní skříňky se zámky (výška 115 cm). Samotná sportovní plocha je z haly přístupná dvoukřídlými dveřmi (šířka 2x 80 cm), které se otevírají mechanicky směrem do chodby. Na tribuně nejsou vyhrazená divácká místa, pro osoby s omezenou schopností pohybu je určen prostor před tribunami.

Výtah

CENTRUM DĚTSKÉHO PLAVÁNÍ A PLAVECKÝ BAZÉN (HALY C, B)
Výtah umístěný vpravo před pokladnami spojuje restauraci v prvním patře s přízemím v neplaceném prostoru. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Dveře výtahu jsou automatické (šířka 90 cm). Klec (šířka 112 cm, hloubka 210 cm) není vybavena madlem. Zrcadlo se nachází na čelní stěně. Sklopné sedátko je k dispozici. Ovladač na nástupních místech je ve výšce 110 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 107 cm.

WC

SPORTOVNÍ HALA (OBJEKT A)
K dispozici jsou celkem čtyři přístupné toalety, z toho dvě se sprchou.
Další dvě přístupné toalety (dveře šířka 90, kabina šířka 198 cm, hloubka 217 cm) se nachází v prostorách chodby u šaten. Jednokřídlé dveře jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Dispozice toalet je zrcadlově otočená. Toaletní mísa a je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.
Dvě přístupné toalety se sprchou (dveře šířka 90, kabina šířka 198 cm, hloubka 217 cm) se nachází v prostorách vyhrazené šatny č. 2. Jednokřídlé dveře jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Dispozice toalet je totožná. Toaletní mísa a je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.
 
CENTRUM DĚTSKÉHO PLAVÁNÍ A PLAVECKÝ BAZÉN (HALY C, B)
K dispozici je celkem 7 přístupných toalet, z toho čtyři se sprchou.
Přístupná toaleta (dveře šířka 90; kabina šířka 206 cm, hloubka 212 cm) se nachází v prvním patře u restaurace. Jednokřídlé dveře jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Toaletní mísa a je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.
Dvě přístupné toalety se sprchou (dveře šířka 90; kabina šířka 223 cm, hloubka 286 cm) se nachází v prostorách šaten plaveckého bazénu (objekt B). Jednokřídlé dveře jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Dispozice toalet je zrcadlově otočená. Toaletní mísa a je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.
Další dvě přístupné toalety (dveře šířka 90; kabina šířka 223 cm, hloubka 218 cm) se nachází v prostorách „špinavých šaten" u víceúčelových bazénů (objekt C). Jednokřídlé dveře jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Dispozice toalet je zrcadlově otočená. Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.
Dvě přístupné toalety se sprchou (dveře šířka 90, kabina šířka 268 cm, hloubka 266 cm) se nachází v prostorách „čistých šaten" u víceúčelových bazénů (objekt C). Jednokřídlé dveře jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Dispozice toalet je zrcadlově otočená. Toaletní mísa a je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.

Parkování

 

Na parkovišti před objektem je celkem 16 vyhrazených stání. Nájezd na chodník není k dispozici, je nutné využít účelovou komunikaci uvnitř areálu až ke vstupu do objektu (cca 30 m).

Zdroj: http://www.presbariery.cz/objekty/sport/plavecke-bazeny/jedenactka-vs.html

Aquapark Jedenáctka VS na Jižním Městě
Foto: Archiv Aquapark Jedenáctka, http://bazeny.jedenactkavs.cz/galerie/nggallery/foto-2014/jak-to-u-nas-vypada